Koori liikmed

Ajalugu

Kontsertmatkad

Sõpruskoorid

 

Koori proovid toimuvad Tartu Tiigi Seltsimajas

teisipäeviti ja neljapäeviti 18:00

Uued liikmed, eriti sopranid on väga oodatud!

Huvi korral võtke ühendust:  president@dominanaiskoor.ee

See oli 1949.a. kevadtalvel, kui Tartus, tolleaegse Burdenko, praeguse Veski tänava Sanitaarepidemioloogia Jaama ruumidesse kogunes grupp energilisi, lauluhimulisi noori meditsiinitöötajaid. Otsustati luua laulukoor - asi saigi teoks 15. märtsil ja laul läks lahti Tartu Tervishoiutöötajate Kultuuriklubi Naiskoori nime all. 24.maist 2007 kannab meie koor Tartu Naiskoor Domina nime.

Koori repertuaaris on mitmekesist kooriloomingut rahvalauludest ning nüüdisaegsest eesti ja välismaisest koorimuusikast kuni kooriklassikani.

Kooril on üsna reisirohke ajalugu. Lauldes on läbi käidud kunagine Nõukogude Liit piirist piirini, on esinetud Soomes, Ungaris, Saksamaal, Poolas, sealhulgas on koori kutsutud koorifestivalidele Tamperes, Flensburgis, Szczecinis, Alta Pusterias, Aquileias.

Kooriga on suure töö nende pikkade aastate jooksul ära teinud rida dirigente. Pikemat aega on juhatanud koori Laine Ustav ja Maie Eljas. Kõige kauem on aga koori rõõme ja muresid jaganud Elvi Oolo, kes töötas koori peadirigendina 21 aastat, kusjuures siia lisandub mõni aasta 1970-ndate keskelt laulja ja abidirigendi tööd samas kooris. Aastatel 2006 kuni 2009 oli Domina peadirigent Elen Ilves. Oktoobrist 2009 dirigeerib koori Anneli Koppel.

Rekordarv lauljaid oli kooris 1969. a. juubelilaulupeol – 93. On olnud aegu, kus see arv oli 60 ringis. 2008 aastani oli kooris ligi 40 liiget, mis on väheste kõikumistega sellisena püsinud viimastel aastatel. 2008. aasta sügisel astus koori rekordarv uusi lauljaid ja liikmeskond kasvas 50-le.

Koori on hoidnud koos suur lauluarmastus, tahe kaasa aidata koorikultuuri püsimisele läbi aegade ning soov pakkuda lauluelamust kuulajale kui ka ise laulmisrõõmu nautida.

 

Ingrid Mesila, täiendanud Hele Nurme